| Tricky95 a întrebat:

Daca investesc 1000-1500 euro in forex ce suma as putea castiga lunar?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut ca scrie ca suma minima de investit este de 3000 euro!

Cat priveste cat castigi, asta numai bunul dumnezue poate stii, ca azi poti castiga catiga euro, dar maine poti perde jumatate din suma investita, ca asa se fac investitiile straine, azi urca, maine coboara si te lasa falimentar.
Am gasit aici site-ul pentru tine cu ecva explicatii:
http://www.tranzactiiforex.ro/forex/ce-este-forex

Exista bineinteles si o avertizare de risc, pentru ca au obligatia sa-ti spuna despre ea, pentru ca se poate pierde la fel de usor cum se poate castiga:
http://www.tranzactiiforex.ro/tranzactionare-forex/avertizare-de-risc

Personal mi se pare a fii un scam local, pentru ca, atunci cand caut pe site lucrurui serioase, precum fiablitatea tranzactiei, imi apare: "EROARE: PAGINA A FOST MUTATA!"
uite aici:
http://www.tranzactiiforex.ro/tranzactionare-forex/fiabilitatea-tranzactiei

Sau, am vrut sa vad daca pot sa-mi fac un cont real si am avut aceeasi supriza: "EROARE: PAGINA A FOST MUTATA!"

http://www.tranzactiiforex.ro/......forex-real
'

Personal, mie mi-a ajuns cu Forex-ul, care cred ca este un mare scam local, ca sa iti ia banii sis a te lase cu buzele umflate, pentru ca cineva se joaca cu banii tai, in investeste in locul tau...si tu poti pierde tot.

| johnnny123 a răspuns:

Tu înțelegi conceptul de risc?
Nu-ți garantează absolut nimeni că vei câștiga ceva. La fel de bine poți să pierzi jumătate din bani.

| Tricky95 explică (pentru johnnny123):

Da sunt constient ca exista riscuri

| johnnny123 a răspuns (pentru Tricky95):

Și atunci de ce întrebi doar "ce sumă aș putea câștiga"?
Nu există nici o regulă care să spuna ce sumă ai putea câștiga sau pierde.

Oricum, 1000 de euro nu sunt bani de Forex. Într-un caz fericit, să zicem că ai un profit de 12% pe an. Asta înseamă că vei câștiga 120 de euro pe an, adică 10 euro/lună. Dar la fel de bine după un an poți rămâne cu 500 de euro.

| KlArt a răspuns:

Peste 10.000 de euro! Am un prieten care a făcut 11.000 într-o lună! Îl cheamă Andrei... E prietenul meu imaginar. Mi-a dat și mie jumătate. Cam 5.500 de euro. Tot imaginari!