| Malinaadriana a întrebat:

daca mă puteți ajuta și pe mine cu un răspuns..Azi am primit un plic in care scrie că s- a declanșat urmarirea silită împotriva mea in baza titlului executoriu in contractul de credit....in anul 2014 soțul meu a luat un împrumut si am plătit aproape un an de zile și după nu am mai avut posibilitatea să plătim... Îmi spuneți ce se poate întâmpla.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ai fost coplatitor sau garant in contractul de credit. Fiindca nu ati mai platit ratele s-a inceput executarea silita si executorul judecatoresc o sa o faca prin oricare dintre mijloacele prevazute de Codul de procedura civila, in primul rand poprire pe salarii (daca lucrati) si/sau vanzarea la licitatie a garantiei (daca ati garantat cu vreun bun mobil sau imobil).

| Malinaadriana explică (pentru Ioandelasal):

Nu are nimic pe numele lui și nu lucrează în momentul de față...

| Malinaadriana explică (pentru Ioandelasal):

Ce se poate întâmpla?!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Malinaadriana):

Ti-am spus ca se poate face poprire pe salariu, sa vanda bunul cu care s-a garantat sau alte bunuri mobile sau chiar imobile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cine ti-a trimis plicul? Cat a fost creditul in 2014?

| Malinaadriana explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Biroul executorului judecătoresc... 200 de milioane

| Malinaadriana explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Biroul executorului judecătoresc...200 de milioane

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru banii astia se vor cam bate. Nu iti permiti sa stai in fata lor cu informatii de la radio sant care nici nu stie nici dracu ce contract ai cu ei. Mergi la un avocat de drept bancar.