| andrei28743 a întrebat:

dacă persoana Z are un credit de 10000euro de nevoi personale și a plătit deja 3000(deci mai are de plătit 7000) poate cere băncii sa ii mai dea 4000euro și sa se prelungească termenul de plata?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Va cere asta băncii și banca decide.

| Wr3nch a răspuns:

Da, se cheama refinantare. Daca nu poate face la alta banca credit de 11000, plateste integral primul credit si pastreaza diferenta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Wr3nch):

Depinde de pafonul de indatorare, daca mai poate face credit de 11000, deoarece toate imprumuturile sunt vazute si de alte banci.