| Mihai_Grad_1986 a întrebat:

Buna ziua

Doresc realizarea unei mici afaceri care sa-mi aduca venituri suplimentare si sa ocupe doar 2 maxim 3 ore pe zi si de preferinta doar dupa ce sosesc de la servici.

Mentionez ca am achizitionat un domeniu.ro pentru aceasta si as dori sa ma dezvolt in vanzari Online

Capitalul de care discun este de 800-1000 euro in care trebuie sa ma incadrez cu achizitionarea de marfa si putina reclama de inceput.
Mai mentionez ca sunt din Baia Mare si doresc aceasta mica afacere sa decurga online prin vinderea de produse electrice (becuri cu led, banda cu led, corpuri de iluminat, aparataje)

Sunt sigur ca aceasta suma este mica insa si stocul sau paleta de produse va putea fi dezvoltata pe parcurs.

Prefer o nisa un resller a unor produse pe care sa le pot achizitiona local si vinde mai departe online.

Momentan nu doresc infintarea unei firme deoarece nu cred ca este suficient de important sau suficient de stabil fiananciar incat sa pot sa ma ocup de eliberarea de facturi si drumurile necesare birocratiei Romanesti.

ACUM va rog pe voi sa-mi spneti parerea voastra? sa ma indrumati constructiv spre un rezultat sau o experienta reusita fie de dumneavoastra fie de cei apropiati.

Multumesc anticipat si astept cu nerabdare sa discutam pe acest subiect poate chiar o colaborare este bine venita

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Dropshipping, nu ai nevoie de stocuri. Din pacate bugetul asta pentru inceperea unui magazin online e cam subtirel.

| Mihai_Grad_1986 explică (pentru KodrutZ):

Multumesc pentru parerea si sfatul tau, am cautat si cautat timp de vreo 2 ore daca exista asa ceva pentru electronice sau pentru ceva din aceasta gama de produse

nu am reusit sa gasesc nimic concret si pe nimeni care sa explice sau exemplifice mai bine acesta metoda

daca poti si ai putina vreme te rog sa ma ajuti cu mai multe sfaturi si parerei sau link-uri utile

| KodrutZ a răspuns (pentru Mihai_Grad_1986):

Tre' sa inveti sa cauti. Asta e o meteahna de care sufera extrem de multi concetateni de-ai nostri. http://www.google.com/......http?/cse

| Mihai_Grad_1986 explică (pentru KodrutZ):

Multumesc mult

Totusi sunt in cautare de B2B in Romania pentru a putea oferi si un timp de transport cat mai redus

| KodrutZ a răspuns (pentru Mihai_Grad_1986):

Nu renteaza si nu uita ca economia la noi e magica, doar ca lipseste cu desavirsire. Apeleaza cu incredere la chinezoi, la noi e dezastru total.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1000 euro iti ajung sa dezvolti site ul, asta daca nu cumva ai cunostinte avansate de programare.
Publicitatea si SEO pe site te vor costa bani seriosi, asta daca vrei sa ai clienti.

"Momentan nu doresc infintarea unei firme deoarece nu cred ca este suficient de important sau suficient de stabil fiananciar" asta inseamna evaziune fiscala si se pedepseste conform legii.

Ca sa pornesti un magazin online in ziua de azi, mai ales pe nisa de electronice ai nevoie de un buget minim de cateva mii de euro si multa rabdare la inceput

| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Salut as aia o idee interesanta pentru tine, eu ma numesc Robert si fac Oriflame de 5 ani.

Pe scurt Oriflame este o firma Suedeza de produse cosmetice, ingrijire dar si pentru barbati de calitate care iti pune la dispozitie un sistem de ati face propria afacere fara nici-o investitie.

Mie personal sincer iti spun din propria experienta ca mi-a schimbat viata.

E interesant pentru ca ai propria ta afacere, lucrezi cate ore vrei pe zi sau deloc, nu esti impins de gura sefului pe la spate si nu te obliga nimeni sa faci afacerea la nesfarsit, te poti oprii cand vrei tu.

Avantajele afacerii sunt multe incepand cu cadouri in produse pentru diferiti pasi atinsi, discount la produse + minicatalog cu reduceri mai mari pentru consultant + cadouri convertite in bani pentru diferite paguri atinse.

Crede-ma Oriflame iti poate schimba viata.

Daca vrei sa-ti povestesc afacerea astept sa ma suni la nr de tel 0766.233.962 sau imi poti lasa chiar tu nr-ul tau in privat sau aici si te voi apela in cel mai scurt timp posibil!

TEL: 0766.233.962

Cum ti se pare? Daca nu ma crezi pe mine uita-te aici si apoi spune-mi cum ti se pare ideea!

https://www.youtube.com/watch?v=Vvu4Zuxv9Bs

| Mihai_Grad_1986 explică (pentru Teo_Robert_1997):

Imi pare rau dar idea ta nu este deloc interesanta

si nici nu se potriveste discutiilor noastre

| Teo_Robert_1997 a răspuns (pentru Mihai_Grad_1986):

Nu-i nici-o problema, am vrut sa-ti dau o mana de ajutor. Poti incerca pentru ca nu pierzi nimic. Am incercat sa-ti explic afacerea in functie de pasii dupa care ai vrea sa te ghidezi.

Iti multumesc pentru raspunsul tau!

Daca te razgandesti poti sa-mi spui aici sau sa ma suni la
TEl: 0766.233.962