| Cristi1399 a întrebat:

Doresc sa adresez o intrebare cunoscatorilor, exista posibilitatea ca cineva sa trimita bani intr-un cont fara sa stie sau sa vada cui apartine acel cont? Ma refer ca persoana care trimite sa fie ori din alta tara si sa trimita intr-un cont dintr-o banca romaneasca cat si persoana care trimite sa fie din Romania si sa trimita intr-un cont parte dintr-o banca romaneasca. Sau ce posibilitati ar fi ca persoana care trimite bani sa detina doar destinatia banilor fara sa stie cui ii trimite. Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista aceasta posibilitate. Pentru a depune bani intr-un cont bancar al unei persoane fizice sau sa se faca un transfer bancar intre conturi trebuie indicate numele si prenumele persoanei fizice primitoare (conform actului de identitate) si codul IBAN al contului.

| Bondarel99 a răspuns:

Pe cine vrei sa il faci de bani?

| oz_1736 a răspuns:

Ai grija. De obicei ăia saraci fac puscarie

| M1989 a răspuns:

Tot ce spui aici suna a marsavie... dar da se poate doar cu un simplu CNP.