Întrebare recomandată | migdaladulce a întrebat:

Buna ziua!

Doresc sa imi deschid un PFA (sapun natural handmade) insa am inteles ca trebuie sa am calificarea necesara ( Operator in industria de medicamente si produse cosmetice sau Operator industria chimie organica).
Nu am aflat nimic concret unde se pot organiza astfel de cursuri, cat dureaza si cat costa. Ma intereseaza in mod special pentru Galati sau Braila.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| andreesbk a răspuns:

Buna! in afara de "calificare" trebuie sa certifici spatiul de productie (asta daca vrei sa fii intangibila dpdv legal)parerea mea este urmatoarea: dezvolta intai produsele, pune-le in vanzare sub umbrela altora ..si daca merge treaba investeste ulterior in ce n -ai