| mgirbovan a întrebat:

Doresc sa inchiriez un teren pe timp de 3 ani(chiriasul vrea sa faca un aprozar)Ce contract trebuie sa ii fac? E valabil daca nu e facut contractul la notar? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ținând cont că este o societate comercială, contractul este obligatoriu ca să fie făcut notarial. Acest lucru este obligatoriu pentru a evita în urma controalelor să fiți acuzat de evaziune fiscală, proprietarul de asemenea, să nu fie amendat pentru așa ceva.
Chiria o va plăti lunar prin firmă. Documentele de funcționare vor fi făcute la adresa din contractul de închiriere.

| mgirbovan explică (pentru romeo78):

Multumesc foarte mult pentru ajutor.O zi buna va doresc