| sebybv a întrebat:

Buna ziua imi puteti spune si mie daca la inceput costa,
sa-ti faci un card bancar? Am ceva banuti pe PayPal si vreau
sa-i scot, insa nu stiu cat costa un card si ce tip de card merge la paypal.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca aproape toate bancile ofera cardurile in mod gratuit, cel putin stiu ca la BCR si BRD-GSG asa este.
Pentru a fi sigur uita-te pe site-ul oficial al bancii unde vrei sa-ti faci cardul.

| onasis1961 a răspuns:

Costă cam 5-10 ron în funcţie de bancă.

| CataC a răspuns:

Salut Seby
Presupun ca ai 18 ani, altfel nu poti face singur.
Te sfatuiesc sa faci ING, daca ai sub 26 ai comsioane zero de administrare si comisioane zero de retragere/depundere.
Ca tip de card Visa electron, e recunoscut in toata lumea, poate fi folosit si online, nu are taxe suplimentar, e poate fi securizat suplimentar, etc.
Bafta

| Dismally a răspuns:

Cam 10 lei costa cardul.

| TuguiMihai1 a răspuns:

In fuctie de banca poate costa 5- 10lei
Daca esti elev sau student sunt banci care ofera carduri gratuit ( raiffazen, banca trasivania, ing etc )