| Magurean_Dragos_1999 a întrebat:

Buna ziua,
Intentionez sa construiesc un parc fotovoltaic cu ajutorul fondurilor europene si as avea nevoie de cateva informatii.
1.Pot obtine finantare pentru 1MW putere maxima? (am inteles ca am nevoie de cel putin 1.000.000 €)
2. Certificatele verzi se mai acorda daca proiectul este construit cu ajutorul fondurilor europene nerambursabile?
3.Cat ma costa studiul de fezabilitate?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Nu afli până nu incerci (cererea e mai mace ca oferta deci...)

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 câți anișori ai?

2 ce pregătire ai să accesezi fonduri?

| Magurean_Dragos_1999 explică (pentru sierra1):

Am 21 de ani si momentan sunt la facultatea de inginerie electrica

| sierra1 a răspuns (pentru Magurean_Dragos_1999):

Până n-o termini (pe facultate) și până n-ai o firmă - degeaba ai anișorii - nu convingi in obținerea de fonduri

| Magurean_Dragos_1999 explică (pentru sierra1):

Am inteles, dar sa spunem ca termin facultatea si infiintez o firma.
Cu o firma fara istoric, pot obtine fonduri de la UE? (mai ales o suma atat de mare)

| Magurean_Dragos_1999 explică (pentru sierra1):

Mersi pentru raspunsuri. O sa continui sa ma interesez ca totusi nu sunt lamurit

| sierra1 a răspuns (pentru Magurean_Dragos_1999):

N-ai ințeles ultima interveție : ai putea dar dacă vrei un punctaj ce te califică, mai pui ceva pe lingă " o firma fara istoric"

| sierra1 a răspuns (pentru Magurean_Dragos_1999):

Nu afli până nu incerci (cererea e mai mace ca oferta deci...)

Răspuns utilizator avertizat