| trancero a întrebat:

Buna ziua lume am si eu o intrebare stiti cumva o firma de recrutare serioasa cu care ati mai colaborat care ofera joburi in Germania de exemplu astept un raspuns de la voi

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Până sa te avânți să pleci in Germania, ca tot noua lege intrata in vigoare de anul trecut este ca orice emigrant trebuie sa aibă cunostințe minime de limbă germană. Dacă te vei apuca de facut cursuri la institutul Goethe din orasul tău sau un alt centru unde se tin cursuri de limbă, iti ce putea singur cauta un loc de munca de pe internet, de exemplu si de pe ebay.de ori a unui ziar online, decât cu ajutorul unor firme care la un moment dat iți pot da și țeapă.