| Alexsophi a întrebat:

Luna trecuta pe 13 mi-am înfiintat pfa. Astăzi am ridicat foaia radierii de la registrul comerțului! Ce fac mai departe? Nu am dat nici declaratia unica inca. Veniturile au fost 0 într-o lună

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te-ai registrat si la finante, atunci trebuie sa dai si declaratia unica (sau bilantul de inchidere), cu 0 lei.
Deoarece n-au trecut inca nici 30 zile, presupun ca se va face radierea fara probleme (pentru asta trebuie sa mergi sa depui radierea la RC, deja chiar maine).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa îi intrebi azi pe ei, ai luat foaia radierii, si de ce nu i ai intrebat? Acum luni du te inapoi la ei si intreaba i, mă oameni buni, eu acum ce fac mai departe? Si faci exact cum i ti vor spune ei.Pe noi degeaba ne intrebi că nu stim.