| MariusTanasoiu a întrebat:

Ma numesc Marius, si am nevoie de puțin ajutor... vreau sa imi deschid o firma de curatat tapiterii (auto, canapele, scaune etc) in mare parte o sa lucram la domiciliul clientului. Doar eu si un prieten vom lucra. Putem sa facem 2 PF-uri si sa le asociam? Daca nu, ce fel de firma ar trebui sa deschid...si daca puteti sa imi spuneti si ce fel de autorizatii imi trebuie?
Imi trebuie sediu? Pot sa il fac la mine acasa?
Vreau cat mai multe informatii.
Va multumesc mult

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aveti 4 solutii:
-Fiecare se autorizeaza ca PFA.
-Unul se autorizeaza ca PFA si celalat este angajat de primul.
-Infiintati impreuna un SRL, ambii find asociati.
-Primul infiinteaza un SRL si il angajeaza pe al doilea.
Opinez ca mai bune sunt primele 2 solutii.

| Dyalema a răspuns:

Salut! Ai deschis firma?