| larymar a întrebat:

Buna ziua!
Ma poate ajuta cineva cu un furnizor - producator pentru o fabrica de brichetare - peletizare?

2 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Studiaza intai ofertele publice ca sa-ti faci o parere despre costuri:
https://www.olx.ro/oferte/q-linie-de-peleti/

Pe urma ia in considerare ca desi par scumpe, nu utilajele in sine sunt costurile cele mai mari, montajul, obtinerea autorizatiilor, contractele de mentenanta (daca ai comenzi, nu le poti lasa balta ca "s-a stricat msina, sefu..."), reciclarea deseurilor rezultate sunt o mare cheltuiala, iti trebuie minim un capital de vreo 200K RON daca nu vrei sa faci o improvizatie de sopron.

| MusatEcaterinaPapadima a răspuns:

Cate brichete ai nevoie?