| xs1der a întrebat:

Maine trebuie sa ma duc la Banca Transilvania sa imi ridic cardul pe care l-am "comandat" sapt trecuta, vineri. Totodata, vreau sa depun niste bani pe el dupa ce il iau si semnez hartiile alea si ce mai trebuie. Am o intrebare, pentru a-mi depune bani pe card trebuie sa fac interogare sold? Stiu ca interogarea sold e obligatorie, pentru ca fara interogare sold nu pot folosi cardul. Dar, trebuie sa fac si interogarea inainte de a depune banii sau merge si fara? Am zis sa va intreb pe voi ca sa stiu inainte de a ma duce la banca

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La ghiseul bancii depui banii in contul de card, nicidecum la bancomat! La bancomat va trebui sa-ti activezi cardul---este singura operatiune pe care o faci imediat dupa primirea cardului.
In ce priveste optiunea "interogare sold" a bancomatului, evita sa o folosesti prea des --- de fiecare data, iti va lua un comision! Pentru a evita, ori de cate ori scoti bani de la bancomat bifeaza optiunea "da' la intrebarea "doriti chitanta". Pe chitanta eliberata, vei vedea la "sold" cati bani mai sunt in contul tau dupa ce ai efectuat retragerea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Interogarea soldului nu este obligatorie, o faci doar atunci cand vrei sa afli soldul cardului (ce suma mai ai pe card) si nu stii asta.

| anad a răspuns:

Dupa ce-l primesti, poti merge linistit la ghiseu sa depui banii, fiindca ei se depun intr-un cont. Din acest cont scoti cu cardul bani de la bancomat cand ai nevoie.