| Silvinhio a întrebat:

Buna ziua o întrebare : vreau sa ma angajez pe o firma sa imi fac carte de munca cu jn salar de 1800 lei Net cat ar trebui sa plătesc la stat pentru bani aceștia si cat ar fi brutul? Mulțumesc

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Costul total este 3129 lei din care contributia anagajatorului este de 585 de lei, contributia angajatului de 744 de lei. salariul brut (adica salariul total minus contributia angajatorului) este 2544 de lei.