| DJMryo a întrebat:

pentru a deschide o afacere de închiriere a unor obiecte, ce fel de firma îmi recomandați sa deschid?

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Cum adica ce firma iti recomandam sa deschizi? Una de inchirieri, nu este logic?! Tu ne intrebi pe noi ce fel de obiecte sa inchiriezi sau alt aspect legat de firma? Fii mai eplicit ce anume doresti pentru ca din intrebarea ta se intelege ca deja stii ce fel de obiecte vrei sa inchiriezi.

| DJMryo explică (pentru siriusblack98):

Doresc sa fac o mica afacere prin închirierea de narghilea la domiciliu.
Comenzi le ar fi date online.
Doresc să știu dacă tip de firma se potrivește mai bine ( PFA, SRL), și care ar fi costurile pentru tot ce înseamnă birocrație.

| siriusblack98 a răspuns (pentru DJMryo):

Atunci esti obligat sa deschizi firma pe SRL, desi vei fi nevoit sa platesti un contabil macar part time (adica un contract de munca) pentru vei avea de trecut prin mai multa birocratie fiscala si numai un contabil te poate indruma pas cu pas.