| Goldenbulle7 a întrebat:

Pentru un imprumut la banca ( credit de nevoi personale ), girantul e obligatoriu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu pentru toate imprumuturile, de ex. pentru cele in suma mica, de pana la cateva mii de lei si daca ai venit net destul de mare nu este nevoie de garant. Acum depinde si de regulamentul de creditare a bancii, fiecare banca are propriul regulament.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu neaparat! Depinde de conditiile bancii, de suma imprumutata si de venitul tau.