| TiberiuRomIS a întrebat:

Buna ziua,
Persoane in Iași ce sa ofere bani in împrumut, astăzi, urgent? Termen maxim 20 de zile...
urgent!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te juca! Te pun sa semnezi ceva act si pentru cateva mii lei ramai fara casa, sau, Doamne fereste, iti iau viata!

| Feri5 a răspuns (pentru Salontanul):

Ohoooo, prea violent! crying

| Salontanul a răspuns (pentru Feri5):

Nu este de gluma. Citeste: https://bit.ly/3xb32VD

| Feri5 a răspuns (pentru Feri5):

Tu ești cămătar cumva? Nu știi că această meserie se pedepsește penal de la 6 luni la 5 ani de închisoare? „darea de bani cu dobândă, ca îndeletnicire, de către o persoană neautorizată, se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 5 ani". E bine, dacă asta vrei. Omul nu ți-a cerut ție bani, ci a întrebat, doar, dacă este cineva care să-l ajute și tu ai răspuns atât de violent, încât aproape ai șocat pe toată lumea! Pentru o datorie să-i iei viața unui om? E o neobrăzare și o nerușinare fără de capăt.
Cămătarii nu au ce căuta în România!

| TiberiuRomIS explică (pentru Feri5):

Pur și simplu caut ajutor...

| TiberiuRomIS explică (pentru TiberiuRomIS):

Nu ajungeam pe aici... dacă nu era o urgentă

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mergi la banca sau la interlopi, lasane pe noi in pace ca suntem saraci si plini de datori toata viata. Tu nu vezi ca euro si dolar cresc in fata leului romanesc in fiecare luna.

Lumea nu are bani, avem rate si destule probleme.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Eu nu te sfatuiesc sa faci asta... Nu te imprumuta de la camatari si oameni pe care nu ii cunosti!
Ori mergi la o banca precum provident care iti inmaneaza banii pe loc sau in 24 h... Sau mai gasesti si alte banci similare... Ori te imprumuti de la vecini.

Nu te juca cu viata ta / si a familiei tale.