| Flow21 a întrebat:

Recent am infiintat o firma pentru a deschide un magazin de haine de dama. Am deschis firma, punctul de lucru, am luat si spatiul unde sa ne desfasuram activitatea. Fiind o firma la inceput de drum nu stim ce registre ne trebuie si ce ar trebui sa scriem in ele ca sa fie totul in regula. Contabilul pe care il avem nu ne explica nimic.
Am achizitionat si marfa, avem factura pe o parte din marfa dar nu stim cum sa o bagam. Va multumim

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba contabilul! E nesimtit.
Poti sa citesti aici: http://bit.ly/2RLyWpg
Daca vrei poti sa-ti faci cont (este gratuit) si sa intrebi si acolo (Avocanet.ro).

| Violleta2022 a răspuns:

Schimbati contabilul, luati unul capabil sa va arate cum se face contabilitatea primara, cum se fac intrarile si iesirile, ca nu aveti voie sa deschideti magazinul, fara sa aveti marfa in registrul de stoc, adica bagata deja in contabilitate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lucrati cu o firma serioasa care sa va ofere consultanta si management de hirtii/conta/HR, nu cu un nea Gigel care nu va explica nimic. In ce oras sinteti? S-ar putea sa am o recomandare pentru voi, dar nu am relatii chiar peste tot.

| christall a răspuns:

Pentru asta exista contabil. Daca nu-ti explica nimic schimba-l.

| acerr a răspuns:

Poate cel mai bine ar fi sa vb cu o tanti de la magazin de haine, te va lamurii ..eu am avut second si seara cand inchideam, numaram banii si scriam o chitanata,

| BookaShade a răspuns:

Bună. Mai bine ca la doctor: discuți cu un alt contabil. Mă întreb ce va face când vei avea probleme mai "complexe" dec\t cu înregistrarea mărfii. Cu ai mei nu am avut nicio bătaie de cap: https://platinumcontab.ro/.