| snelu a întrebat:

Buna ziua, rog doar care stiu sa raspunda, deci la o sc, srl am dat un bilet la ordin scadent sa zicem pe data de 5 iar factura era scadenta in 10 dar biletul s-a bagat in banca pe 5 eu nestiind ca factura avea termen mai mare de asteptare pana la plata. Biletul s-a bagat in banca, a fost plata partiala, la ce ma pot astepta? Multumesc tuturor

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bine! Daca gaseai unul care sa stie sa-ti scrie intrebarea, se gasea si unul care sa stie sa-ti raspunda.

| doctorandus a răspuns:

Ai contabil, intreaba-l pe el/ea.