| numesiprenume0 a întrebat:

Stie cineva de ce asistentii personali ai persoanelor cu dizabilitati angajati prin primarii nu isi mai primesc salariul de cateva luni? Ce se intampla oare? Cand vor primi banii? Ofer funda!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate asta este "activitatea" primarilor. Probabil ca folosesc banii in alte directii! Nimeni nu stie cand se vor primi. Depinde de primar. Poti, insa, sa te adresezi prefectului judetului si ministrului Muncii şi Justiţiei Sociale. Ministrul a propus deja si vor sa treaca, din 2020, la minister aceste plati. In felul asta indemnizatiile vor fi platite de la bugetul de stat si nu vor mai fi probleme. Alegeti-l pe acelasi primar si la anul ca vad ca-i baiat bun!

| darrio2007 a răspuns:

Cand ii vor primi nu se stie. Banii sunt la primari si la neamurile pe care si le-au angajat.