| nick55 a întrebat:

Bună ziua, știe cineva sau a încercat așa ceva..am făcut rate la Altex pe un telefon și o mașină de tuns, în total 2000 lei, 400 la luna timp de 6 rate. Și mă întrebam dacă în același timp mai pot face și împrumut la bancă, la categoria de credit nevoi personale pe 5 ani? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de veniturile pe care le ai.
Poți avea credite pe o treime din venitul net.

| Marbea a răspuns:

Depinde cat e salariul tau pe luna, dar poti merge la banca sa-ti faca un calcul, te va intreba daca mai ai si alte datorii si atunci din programul lor iti va putea spune cat poti sa iei.