| AlinaGeorgiana3 a întrebat:

Bună ziua. Sunt elevă în clasa a XII a la profil economic și vreau să îmi deschid un bar cu fonduri europene. Știu ce acte îmi trebuie și știu în ce mă bag să zic așa doar că e visul și pasiunea mea. Vreau să întreb pe cei care știu, au afaceri sau au lucrat în domeniu cu sau fără fonduri europene ce părere au. Vreau sa fie deschis în oraș. Nu prea știu cum e cu fondurile europene. Cu cine aș putea discuta despre fonduri?
Am 18 ani și în 2019 vreau să îl deschid. Dacă se întreabă cineva de părinți... sunt de acord.
Aștept răspunsuri de la oameni care știu despre ce vorbesc.
Mulțumesc. O zi bună.

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Https://www.startupcafe.ro/......omenii.htm
De asemenea, caută un birou acreditat de contabilitate și cu ajutorul lor căutați un jurist specializat pe fonduri europene. Dar, înainte de toate, vedeți la oficiul comerțului o firmă în lichidare care o puteți cumpăra ieftin, ca să vă scutiți de niște acte necesare pentru crearea unei firme.
Apoi, succes! Și, ascultați de jurist și contabil!

| AlinaGeorgiana3 explică (pentru romeo78):

Mulțumesc. Vreau să o deschid in 2020 am greșit anul laughing

| romeo78 a răspuns (pentru AlinaGeorgiana3):

Nu contează anul! Regulile sunt aceleași! O societate de bază, un sediu social, un contabil, jurist acreditați.
Plus o persoană casier, care să se ocupe cu cheltuielile zilnice! Căci, ne le veți putea face pe toate. Eventual, casiera, să fie și secretară, care să fie în locul dumneavoastră, când aveți alte activități de făcut, rezolvat!
Apoi, trebuie să vă gândiți la toate autorizațiile, dar, cel mai important, locația trebuie să aibă, cel puțin 2 ieșiri, cea principală și ieșire de urgență, altfel nu primiți avizul ISU! Plus, detectoare de fum și gaz, extinctoare.

| AlinaGeorgiana3 explică (pentru romeo78):

Vă mulțumesc mult.