| DieterBortscher a întrebat:

Sunt un elev al claselor a 12-a. În prima lună a școlii, în septembrie, am depus cerere pentru primirea alocației în continuare (am 18 ani). Însă luna aceasta, din câte se pare, nu a venit nici unui copil cu peste 18 ani, încă. Știți cumva de ce întârzie alocația? Sau să întreb altcumva, Știți dacă va veni luna asta care vine (noiembrie)? Sau, întârzie la fel peste tot în România? Sau fiecare județ administrează alocațiile diferit?

4 răspunsuri:
| WithoutName123456789 a răspuns:

O sa iti vina in Noiembrie pe 2 luni, asa am patit si eu anul trecut.

| DieterBortscher explică (pentru WithoutName123456789):

Eu nu am mai primit-o din iulie. Nu o primesc retroactiv de atunci?

| darrio2007 a răspuns (pentru DieterBortscher):

Depinde cand ai depus cererea.

| DieterBortscher explică (pentru darrio2007):

Exact in luna Septembrie, dupa o saptamana de la inceperea scolii. Doar ca noua ni s-au cerut actele, si a fost scoala sa le depuna in Timisoara. Am intrebat bibliotecara, cea care s-a ocupat de astea, si a spus ca 100% il voi primi retroactiv. Insa, chestia e ca inca nu a venit alocatia. Eu o primesc pe 15 de fiecare data. Tare mi-e ca poate nu o sa vina nici in noiembire.