| PremiumRobotProduction a întrebat:

Buna ziua TPU! Am 16 ani si stau in Cluj.Parintii imi sunt plecati in strainate si in fiecare luna imi trimiteau cateva saci de haine. Aveti idee daca as vinde haine si papuci sh pe Facebook/olx(Online)am nevoie de acte?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai nevoie de acte, in loc sa iti trimita haine si incaltaminte nu le ceri nimic sa stranga bani doar nu sau dus de pomana printre straini.

| PremiumRobotProduction explică (pentru mgtow):

Am vreo 30 de saci de haine acasa si nu am ce sa fac si m-am gandit sa le vand online pe Facebook olx le dau gen papucii la 10-20 lei bucata, hainele la 5 lei ca au fost ceva bani sa le arunc sau sa fac ceva cu ele.Imi trimit si bani si cateva saci de haine si incaltaminte in fiecare luna.

| PremiumRobotProduction explică (pentru mgtow):

Si intreb sa nu incep sa vand si sa ma prinda politia sau ceva cred ca inteleg ce vreau sa zic

| mgtow a răspuns (pentru PremiumRobotProduction):

Spunele sa nu mai dea bani pe ele pentru ca ai destul, sa faca ceva util cu ei. Poti sa vinzi fara probleme dar poti sa donezi la crucea rosie pentru oameni saraci. Nu e usor sa vinzi multe bucati asa repede

| PremiumRobotProduction explică (pentru mgtow):

Ei lucreaza la o firma de haine second hand sau ceva cu haine ca le da de la lucru sacii de haine

| Andreeush a răspuns:

Nu ai nevoie de acte.