| Tonii_Tonii_1996 a întrebat:

TPU!
Vreau sa deschid o firma.
Pot sa iau formularele direct de pe internet sa le completez de acasa si sa merg cu ele direct completate sau trebuie sa merg pana la registrul comertului sa iau de acolo formularele si sa le completez ulterior?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Primul pas este sa mergi la Oficiul Registrul Comertului pentru rezervarea denumirii firmei. Cu aceasta ocazie vei afla toate informatiile ce te intereseaza, inclusiv iti pot face actul constitutiv.