| DanYelA13 a întrebat:

Buna ziua tuturor! as vrea sa devin prezentator la stiri si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac:ce liceu facultate trebuie sa urmez cum, unde depun cv-ul daca vreau sa prezint de ex la A1? multumesc

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

La liceu mergi la filologie-profil uman dupa care poti da la facultate la jurnalism sau sa faci direct cursurile de la "Scoala de televiziune" din Bucuresti

| DanYelA13 explică (pentru katy):

Multumesc

| katy a răspuns (pentru DanYelA13):

Cu placere:*

| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
ca sa devii prezentator ar cam trebui sa stii si ceva limbi straine deci la liceu ar trebui sa studiezi filologia(uman)
iar la facultate ar trebui sa mergi la ceva relatii publice,jurnalism!
cat despre CV, nu stiu ce s zic, o sa vezi la momentul potrivit!