| Jointt a întrebat:

Buna ziua tuturor!

Doresc sa imi achizitionez un Samsung galaxy s2, sau s3, dar nu din magazin, si anume de pe un site, gen Craiova forum, unde se vand produse ori second, ori noi...

Problema este ca am inteles ca pot sa cumpar un telefon cu defect. Se poate intampla asa ceva? Sa cumpar vreun telefon stricat? Ce imi recomandati sa verific la el inainte sa il cumpar?

Nu vreau sa dau 20 de milioane munciti, ca sa mi se strice dupa, va rog ajutati-ma, dau funda!

2 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Nu iti lua telefoane second. Gasesti tot felul de buguri la el, iar softul android e atat de mare incat nu poti verifica daca tot este inregula in cateva zile.
Mai bine te duci frumos la Vodafone/Cosmode/Orange si iti iei unul nou nout care stii sigur ca nu are nici un defect.
Iar daca vrei cu orice pret sa iei de pe un site iti las aici.

Ai aici toate samsungurile cu android:
http://www.emag.ro/......+galaxy+S2
Alegi care iti place si e site de incredere:d

| nexus9710 a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa nu cumperi telefoane la mana a 2 a. Cine stie ce chinezarii mai gasesti. Mai bine il iei nou nout, sau il iei dintr un amanet cu garantie. dar faci cum vrei big grin