| andrei28743 a întrebat:

unde îl pot reclama pe cineva dacă nu are codurile Caen la firma pentru munca ce a prestat? Poate fi înșelăciune? Nu exista contract încheiat.
Pot face o sesizare la poliție?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără contract încheiat a călcat legea și angajatul și angajatorul. Fără contract de muncă nu poți dovedi că ai lucrat acolo, că a fost prestată o anumită activitate. Astfel, nu poți rerclama un fapt ce nu poate fi dovedit.

| Donsavas a răspuns:

Poti reclama la anaf sau la registrul comerțului dar nu la poliție.

| Digikey a răspuns:

Si ce daca nu are codurile Caen? Le poate adauga a doua zi.