| ossssop a întrebat:

Buna ziua. Vreau sa lucrez in domeniul IT(pe 'net) fiindca a venit vara si m-am gandit sa fac niste bani(precizez ca sunt minor),preferabil la o firma, dar nu gasesc nimic.Ma puteti ajuta voi la gasirea acestora?
Sau ar fi mai convenabil sa-mi "infiintez" propria "firma",unde sa ofer "rezolvarea" problemelor cu ajutorul Team Viewer-ului,a telefonului,iar pe raza orasului,personal? Daca da,din nou, va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi/idei.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha si tu la 13 ani te asteptai sa te angajeze o firma? Sau sa iti lase cineva pe mana calculatorul?

Mai bine pune mana si invata programare daca vrei sa faci ceva util vara asta

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

| ossssop explică (pentru suntserios):

Pai...Programare-n C++, acum un an ma pricepeam si.n Matlab(acum nu mai e posibil, fiindca PC-ul meu nu indeplineste cerintele de sistem), reinstalez widows, etc.(nu-mi mai vine nimic pe moment).*Am 13 ani*

| suntserios a răspuns (pentru ossssop):

Hahaha si tu la 13 ani te asteptai sa te angajeze o firma? Sau sa iti lase cineva pe mana calculatorul?

Mai bine pune mana si invata programare daca vrei sa faci ceva util vara asta

| alitzzy a răspuns:

Eu folosesc Clixsense pentru bani de buzuznar. http://csl.ink/tHu
Dai click pe reclame sau completezi oferte/ chestionare.

Pentru varianta locala folosesc viespar ( http://www.viespar.ro/? reff=554b482384b0f025a9131807dbd48d41 ), unde ai task-uri. Ele sunt chestii de genul: cauta pe google, da-i un like/ +1, deschide paginile pentru a le creste audienta etc.

| Marian_Marian_1995_hUqT a răspuns:

Cauta pe e jobs bafta