| Pufosenia_Deea_1988 a întrebat:

Vreau sa mi deschid un cont bancar intrebarea mea este : de pe acest cont pot transfera din euro in lei pentru a trimite bani la banca unicredit? Va rog ajutati-ma. Pot deschide acest cont in Germania? Si unde pot gasi aceasta banca va rog o adresa. Va multumesc anticipat

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

La orice banca din Romania daca iti deschizi cont poti depune in lei ori euro, desi intr-o banca din Germania, persoana pe care ii va lua, vor fi numai in euro, nu si in lei.
Filialele bancii Unicredit le gasesti aici https://www.hypovereinsbank.de/portal?view=/de/services/filialsuche.jsp, cauti dupa oras si ti se va da sau vei vedea direct pe harta lor si iti arata unde e localizata.