| petruraul a întrebat:

Buna ziua,vreau sa stiu si eu ceva. vreau sa fac curs de ospatar vanzator,ce trebuie sa invat,, ce fel de matematica,,, nu ma pream cu mate asa bine. daca se poate sa mi raspundeti va rog mult?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca ospatar sau vanzator este destul sa stii aritmetica, respectiv cele patru operatii.

| petruraul explică (pentru Ioandelasal):

Exemplui
cele patru operati, et impartirea adunara, scadrea imiultirea?

| Ioandelasal a răspuns (pentru petruraul):

Da, asa este.
P.S. Totusi, cum de stai asa prost cu limba romana? Ai facut 7 greseli, intr-o singura propozitie.

| petruraul explică (pentru Ioandelasal):

Unde am gresti?, stau bine cu limba romana

| petruraul explică (pentru Ioandelasal):

Unde am gresit? stau bine cu limba romana,,, am x clase nu vii

| Ioandelasal a răspuns (pentru petruraul):

Chiar nu vezi?
Exemplui (corect exemplu), operati (operatii), et (ce este?), adunara (adunarea), scadrea (scaderea), imiultirea (inmultirea), lipsa virgulelor intre impartire si adunare, scadere si inmultire.

| petruraul explică (pentru Ioandelasal):

Nu bag de seama cand scriu, scuze, et /este/ e prescurtat

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu iti trebuie mult matematica, doar asa, sa aduni sa scazi si sa inmultesti. Nici la astea nu trebuie sa fii foarte bun pentru ca s-a inventat calculatorul happy