| xs1der a întrebat:

Vreau sa vand un cont de Origin insa vreau ca banii sa imi vina pe card.
Intrebarea mea este: Pentru ca cineva sa imi trimita bani, iar acestia sa fie depusi pe cardul meu, trebuie efectuat un transfer bancar? Prin aceasta metoda de plata vor ajunge banii celui care mi-i trimite pe cardul meu? Si daca da, de ce date are nevoie cel care imi trimite banii?

Răspuns Câştigător
| Rockat a răspuns:

Are nevoile de contul tău IBAN (ex: RO22RNCB0080005630320xxx) și de numele contului (acela care apare pe card). Contul IBAN îl poți afla online dacă ai activat internet banking sau la o filială a băncii la care ai cont.

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Nume posesor cont bancar si IBAN.