| anonim_4396 a întrebat:

Ca minor cam cat costa pentru a angaja un avocat?(fara chesti din alea ca nu poti angaja unul pentru ca esti minor pentru ca se poate :/ )

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sierra1 ti-a raspuns corect si ti-a pus si semnul ala aiurea care l-ai pus tu. Minorii nu pot angaja avocat!

| darrio2007 a răspuns:

Unde ai auzit asta? Ca minor nu poti angaja avocat.

| sierra1 a răspuns:

"nu poti angaja unul pentru ca esti minor pentru ca se poate :/ "

vorbește cu mamița și (eventual) rezolvă ea

| UnulSimplu312 a răspuns (pentru sierra1):

Pe bune tu chiar ai chef de misto?

| sierra1 a răspuns (pentru UnulSimplu312):

La modul serios: vorbește cu mamița

| Andreeush a răspuns:

Și cu ce bani o să plătești un avocat?

| alina2k18 a răspuns:

Depinde pentru ce problema, avocatii sunt si ei pe drept civil, drept penal.
Tarifele incep de la 500 lei.

| Dismally a răspuns:

Depinde de avocat pentru ca fiecare are tariful lui in functie de cat de bun, cat de cautat este si mai conteaza si complexitatea cazului in care vrei sa-l angajezi.

| danbnz a răspuns:

De la 100 euro/ora in sus.

| morfeo a răspuns:

Pretul se negociaza intre voi. Voi decideti.