| Anonimus4Ever a întrebat:

Ca sa imi deschid propria firma in alta tara trebuie sa am cetatenie sa zicem belgiana si daca da in cati ani primesc aceasta cetatenie am 16 ani si vreau sa-mi deschid o spalatorie auto cu un fast food alaturat stiu ca ii nevoie de foarte multe acte ca is la profilu comert la liceu va rog eu raspundeti-mi nu vreau sa imi bat joc de voi

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa ai cetatenia unei tari, pentru a deschide o firma in tara respectiva, mai ales in Belgia, care face parte din UE ca si noi. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform Legii nr. 31/1990 modificata, clasificarea societatilor comerciale se face dupa natura lor, in societati de capitaluri si societati de persoane. Alaturi de societatile de persoane si cele de capital, ca societate de granita, care imprumuta atat trasaturi specifice societatilor de p ersoane cat si de la cele de capital s-a constituit societatea cu raspundere limitata.
Asta se aplica si la deschiderea unei firma in afara

vezi mai multe detalii:
http://www.stiucum.com/......e14858.php

| Riyukii a răspuns:

Nu iti trebuie alta cetatenie, cum bine sti, sunt multi straini ce au firme in tara noastra.
Si totusi ma gandesc, ai 16 ani.Nu esti major.Nu`stem in Japonia sau America.Insa,daca Belgia acceota majoratul la 16 ani [nu stiu chestia asta], trebuie sa-ti schimbi cetatentia, pentru. ca avand cetatenia romana, nu esti major.Acm nu stiu, o fi sau n`o fi bine c am zis.rolling on the floor))
A da, si cred ca la schimbarea cetateniei trebuie sa dai un fel de test? thinking

| teutzyka a răspuns:

Trebuie sa ai cetatenie altfel nici nu te baga nimeni in seama crede-ma ca stiu cunosc persoane care au vrut sa isi deschida o firma in Italia si turcia si lea trebuit cetatzenie acum au cetatenie de 2 ani si si au deschis acea firma si le merge chiar ft bine
bafta p viitor