| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat ar fi dobanda lunara pentru 17.000 Euro?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In cel mai bun caz, daca ii pui la termen, dobanda este de cam 1% pe an, deci 170 de euro pe an, ceea ce inseamna aproximativ 15 euro pe luna.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dobanda depinde de la banca la banca, dar la toate dobanda este mai mica decat comisioanele bancii astfel incat tu in final vei pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0,15 % pe an la Banca Transilvania de exemplu, dar eu nu iti recomand sa tii in banca.

https://www.bancatransilvania.ro/pentru-tine/economii/dobanzi/