| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat castiga un operator introducere, validare si prelucrare baze de date?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cit nu face.
@bula2014: Esti amuzant. 2500 EUR pentru data entry poate iei in Norvegia... dar ma indoiesc ca firmele din Norvegia sau alte state de bun simt nu isi externalizeaza taskurile de genul asta.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Tot aia si in invatamant, deci, nu ar fi o mare pierdere.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

In invatamint nu ai norma si nu te freaca nimeni la cap ca ti-ai luat 3 minute pauza. Treburile astea cu data entry sint joburi lipsite de orice perspectiva pentru indivizi plafonati si fara incredere in fortele proprii.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai asta sunt si eu.Un individ plafonat.In invatamant, am norma fixa, daca ies cu 3 minute mai devreme, sunt sanctionat de directorul meu care vrea pe altcineva pe post si te imbolnavesti de nervi cu nesimtitii din ziua de azi.Ia intra tu la predat la niste golani, sa vezi acolo ce bine e. Daca nu stii, nu vorbi! Eu nu am chemare spre meseria de prof, deci caut altceva.Nu mai insista sa-mi scrii ca ma enervez.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

E problema ta ca inghiti atit magariile directorului, cit si ale golanilor. Daca nu ai chemare, cine te tine acolo? Nu te enerva ca nu face bine la tensiune.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Las-o balta! Fac apoplexie daca mai scrii vreun rand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu mai mult de 1000 ron, e un job pe care poate sa il faca oricine si concurenta e mare