| tonyc7 a întrebat:

Cam incepand cu ce salariu in jos esti considerat ca fiind sarac(a)?
Sau care e salariul care reprezinta limita dintre cei bine platiti si cei saraci?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu există așa ceva.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Nu exista oficial. Dar estimativ asa poate fi spusa o cifra.

| blackann a răspuns:

Pentru mine si 5000-6000 ron e un salariu mic. Depinde cu cat esti obisnuit, cat cheltui, ce nevoi ai. Oricum cat ai, atat cheltui asa ca niciodata nu e de ajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salariul care nu îți ajunge luna aia și trebuie să te împrumuți până iei următorul salariu.