| Adi39 a întrebat:

Cand dau sa platesc factura de la Netflix cu cardul imi zice "Acest card nu a putut fi debitat. Revizuiește informațiile și încearcă din nou sau introdu un alt card."
Trebuie sa mai bag bani sau nu merge cardul?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce "card" utilizezi. Daca e unul de debit, vezi sa ai bani pe el, sa fie acceptat de procesorul de plati si sa poti face tranzactii (afli asta la banca). Daca e de credit, la fel, sa fie acceptat de procesor (dar ar trebui sa iti accepte).

1 răspuns:
| Madalina715 a răspuns:

Buna. Trebuie sa te asiguri ca ai suficienti bani pe card sau daca nu mai ai varianta de a iti cumpara un Netflix Gift Card. Le gasesti in toate aparatele selfpay/zebrapay/qiwipay.