| anonim_4396 a întrebat:

Cand iesim din criza financiara?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pana cand iesim... conteaza sa rezistam!

26 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Din crizele financiare se "iese" atunci când se reglează preţurile (adică să nu mai fie umflate artificial, ci bazate pe o valoare adevărată), când revin investiţiile (investitorii capătă iar încredere), cand creşte productivitatea (mai puţini bani cheltuiţi pentru producerea unui bun).
Asta poate să dureze câţiva ani, dacă sunt administrate bine lucrurile. Dacă nu, economia o ia la vale, cum au păţit multe ţări africane în ultimii ani. Guvernul României fură de rupe, dar totuşi fac treabă bună în rest, pentru ca se vor realeşi. Dacă doar ar fura, nu ar mai avea şansa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ne crezi ghicitori?laughing...

| carmen_9743 a răspuns:

Cred ca si guvernantii ar vrea sa stie. Eu zic mereu ca noi suntem un popor antrenat pentru perioade de criza, doar am trait mereu in"crize" teoretic n-ar trebui sa ne lasam coplesiti. Romania e in criza de cand o stiu eu!

| mirela03 a răspuns:

Dupa parerea mea inca nici nu am simtit criza si adevarata ei putere, dar pentru un raspuns pe masura intrebarii ar trebui sa apelezi la GHICITOARE.

assiris
| assiris a răspuns:

Vorba romaneasca spune: Cind o da Domnul! Cu asemenea guvernanti cred ca se va termina dupa ce se termina in toata lumea, iar la urma la noi.

| mariusres a răspuns:

Pai economistii spun ca in 2-3 ani. depinde de regiune si economia fiecarei tari. o criza din asta mare cum e asta nu dureaza mai mult de 4 ani. potrivit celor mai pesimiste statistici.

| gege a răspuns:

Am citit mai multe despre asta...erau perioade de timp diferite, zicea undeva ca in martie 2009, ceea ce este imposibil.sau in 2012...

| printmaster a răspuns:

Cand vom avea guvernanti cu veleitati antreprenoriale peste nivelul celor de acum niste oportunisti jalnici si cand tara asta o sa fie tratata ca o firma ce trebuie sa mearga pe profit

| printmaster a răspuns:

Conduc o afacere bazata pe printuri printuridigital.ro pentru detalii si daca i-as alasa pe baietii astia sa imi conduca afacerea o luna, o luna zic! as intra in faliment. Gandeste-te ca incapabilii astia stau 4 ani si dupa aia are loc o rotire de cadre si vin alti neputinciosi la furat. Criza cred ca o sa dureze cativa ani dar cel mai greu o s ane fie in 2009 si 2010. De iesit idn criza nu o sa iesim decat individual functie de cat de multi sau putini bani o sa facem

| bbb a răspuns:

Statisticile spun ca pe la sfarsitul acestui an, teoretic ar trebui ca aceasta criza sa se incheie treptat. Dar depinde de economia fiecarei tari si de multe alte lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"dracu' stie"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Specialistii in domeniu estimeaza ca prin anul 2012 criza va inceta cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DUPA 9 LUNI:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand se va plati toate ratele facute de toti la timp!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere ca Franta si Germania au iesit PE PLUS, Romania va declara iesirea din criza la inceputul anului 2010. Lucrez in domeniu si stiu. Sunt economist. SARBATORI FERICITE TUTUROR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vom iesi din criza dupa sase luni dupa ce iese SUA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce scapam de basescu si clica lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" Avand in vedere ca Franta si Germania au iesit PE PLUS, Romania va declara iesirea din criza la inceputul anului 2010. Lucrez in domeniu si stiu. Sunt economist. SARBATORI FERICITE TUTUROR " - cum e, dle care lucrezi in domeniu? Am iesit deja?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand mas media o sa relateze fapte opinii ideii mult mai optimiste, cand guvernantilor li se va usca osul pe care l tot ling cand o sa se lucreze din nou pamanturile in suprafete mult mai mari, cand industriia v a fi pus adin nou pe picioare cand o sa se fure mai putin si o sa se faca mai multe, cand o sa fim mai uniti...candva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gsdugdf

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa rezistam...atat.Dumnezeu ne va ajuta

| fcsb a răspuns:

Specialistii in domeniu estimeaza ca prin anul 2012 criza va inceta de tot

| boss2010 a răspuns:

Ha ha! Sunteti legati inca la ochi.Si asa veti ramine...

| BiacaLuvSelena a răspuns:

Cand o sa se faca autostrazile!laughing