| larisofiana a întrebat:

Cand se primeste salariul de incadrare? Automat dupa angajare sau dupa cateva luni lucrate? Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul se primeste lunar, primul in luna urmatoare angajarii si inceperii muncii, pe la inceputul lunii. De asemenea se poate primi si de 2 ori pe luna, respectiv un avand in a doua jumatate a lunii si restul de salariul la inceputul lunii urmatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica "dupa cateva luni lucrate"?
In contractul colectiv de munca pe care il semnezi la angajare este scrisa data salarizarii.Aceea este, doar ca nu in luna in care te-ai angajat, ci imediat urmatoarea luna.