| bere a întrebat:

Cand vine alocatia

12 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

La inceputul lunii.
Plm, acum statul mi-a luat si cei 42 de lei. :'(

| KodrutZ a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ai facut 18? La multi ani, statul tocmai ti-a dat dreptul sa iti faci pasaport si sa te cari!

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, dar vreau sa fac facultatea in Romania si dupa sa ma car.

| KodrutZ a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Mdah, asta nu mi se pare ok. Sa faci facultatea la buget, nu?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru KodrutZ):

Da.Sincer, n-am de gand sa o platesc. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Deci faci facultatea la buget, pe banii nostri, si dupa aia dai bir cu fugitii. Nu frumos. Oricum, daca iese copy-ponta presedinte, nu o sa fie frumos, dar o sa fie sanatos. Ce e acuma, ce o sa fie dupa aia...

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Alocatia iti vine pe data de 15-23.
Asta este perioada cand vine.
Alocatia nu se da in zilele de Sambata si Duminica (nu se pune).
De Luni-Vineri.
Dar aicea conteaza cum ai alocatia pe card sau la posta (daca ai la posta de duci ori la posta sa scoti bani ori vine postasul).
PSbig grinaca nu vine postasul pana pe 20 te duci tu la posta.

| Trandafirii a răspuns:

Buna, alocatia vine o data pe luna la inceputul lunii, pana la copii pana la varsta de 18 ani, se primesc 42 de lei pentru a cteste copilul, daca sunt in familie mai multi copii primesc fiecare 42 lei, dar in general cu acesti bani traiesc famiile sarace sad

| KodrutZ a răspuns (pentru Trandafirii):

Traiesc e mult prea mult spus. Cine se bazeaza pe banii aia ar trebui castrat. Mdah, mi-am adus aminte ca parca nici n-a mai intrat de vreo doua luni... sau nu m-am uitat eu cu atentie in cont. Eh, noi sa fim sanatosi.

| Trandafirii a răspuns (pentru KodrutZ):

La mine alocatia vi e la usa

| KodrutZ a răspuns (pentru Trandafirii):

Si asa puneti un om pe drumuri aiurea... pe card ce are?

| Trandafirii a răspuns (pentru KodrutZ):

Bani, dar nu si alocatia, aceasta vinela usa