| Girly97 a întrebat:

Care ar fi diferenta dintre Visa si Visa Electron? Daca eu am Visa Electron iar mama are Visa ce ne face diferite?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Visa Electron e o varianta mai ieftina si sunt doar carduri de debit, nu de credit. Nu stiu daca pot fi folosite pentru tranzactii online folosind codul de 3 cifre de pe spate. Dar ce anume poti face efectiv cu cardul respectiv iti poate spune cel mai bine banca emitenta. In orice caz tranzactii la POS (comercianti) si ATM/bancomat folosind codul PIN poti face cu siguranta atat in Romania cat si in strainatate, bani in cont sa ai.

| blond1x a răspuns:

✓Visa electron
•Un card pentru care toate tranzactiile necesita sa fie autorizate electronic – prin urmare ofera siguranta maxima atat la utilizarea sa in magazine cat si la bancomat.
✓Visa
Este doar un card standard.