| Etro a întrebat:

Care banca este mai bună dintre BCR și banca Transilvania?
Vreau să-mi fac un cont in care să-mi scot un card pe care pot baga bani. Am 15 ani.
Cardul vreau să îl conectez si cu telu, când voi vrea să cumpăr ceva doar să ma conectez cu metoda de plata.

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

BT. Faci cont, bagi cardul in BT Pay si aproprii telefonul de POS cand platesti.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Alege transilvania. Eu am de mult timp card la ei si sunt super multumita. Nu ai comision pentru retrageri, interogari si alte nimicuri pentru care alte banci iti iau mereu bani.

| RoCkKiD a răspuns:

Am avut conturi la BCR, Transilvania si ING si pana acum ING imi pare cu o clasa peste restul.

Aplicatia te lasa sa faci aproape orice din ea, cardul se elibereaza pe loc daca nu cumva vrei din ala cu scrii in relief si la suport m-au rezolvat mereu apraope instant.

In plus daca iti intra cel putin 750 roni pe luna in cont poti folosi orice bancomat fara taxe de retragere, chiar daca nu e bancomat ING.

| JicaContra a răspuns:

ING
bcr e oribil de scumpa
iar bt e in urma la ING

| goguPatent a răspuns:

BT.
Bcr iti ia comisioane si doar daca le intri pe usa

| Stropdeploaie a răspuns:

Banca Transilvania!