| totElodia a întrebat:

Care credeti ca este profitul anual al unei firme de constructii? Dar al unei firme de contabilitate?
P.S: Ce firme infiintate de catre intreprinzatori credeti ca au profituri de peste 250.000 euro?

3 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Si una si cealalta vor intra in faliment chiar in primul an de activitate!

| Maomau a răspuns:

2) Firmele straine care au piata de desfacere in occident!

| Andi_Razvan_1996 a răspuns:

Pai felurile stau in felul uramator.
la firma de contabilitate iti spun sigur edoarece tata are o firma de genu asta
poti sa incepi cu o firma mica undeva intr-un apartament mic ca sa vezi daca merge treaba
poti sa ti contabilitatea unor magazine sau firme mici de genu (decoruri )
dar treaba este ca merge foarte greu...nu meriita o investitie mare.

si la firma de contructie dai faliment deoarece sunt foarte multe firme de constructii intr-o perioada inghetata unde lumea nu mai investeste si doar asteapta sa incaseze.
si firmele mari de constructii care sunt in Romania castigau 2-4 milione de euro pe an(2008) iar acum 1mil(2012)
eu am fost investitor cu o suna consistenta de bani intr-un cartier privat de blocuri si a dat faliment dupa 1 an jum si a trebuit sa astept mult sa imi incasez bani inapoi si era o firma elvetiana...deci aici treba este foarte instabila happy

eu zic ca ai putea incerca cu o firma mica de contabilitate si dupa 1-2 ani daca treaba merge te poti extinde