| noname1235454544554 a întrebat:

Care e sentimentul general de interes fata de bursa? in Romania.

2 răspunsuri:
| marioBARCELONA a răspuns:

Cred ca nu exista o cultura in acest sens.Este drum lung...

| mhann a răspuns:

Bursa e un mod de investire interesant, pentru ca aici pot participa atat cei cu bani putini, cat si cei cu bani foarte multi.
Din pacate investitia este destul de riscanta, mai ales in vremuri de criza ca acestea pe care le traim acum si mai mult, cei mai expusi sunt micii investitori. Marii investitori au mai multe informatii, reusind prin "fandare" sa se fereasca, sau pot juca la cacealma, creeand senzatia ca o actiune creste sau scade...
Daca vorbim de Romania, unde substanta unei actiuni ii destul de "lunecoasa"... e necesara multa atentie si mai ales moderatie...