| anonim_4396 a întrebat:

Care este ce-a mai profitabila afacere in opinia voastra?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cea in care castigi fara sa investesti. Ceea ce inseamna o utopie.

| valentingb a răspuns (pentru darrio2007):

Utopie,intermediere, sunt sinonime. Cea mai profitabila afacere este intermedierea, investitie mica, profit sigur. Cumperi ieftin, vinzi ieftin, dar un pic mai scump happy

| valentingb a răspuns:

Vai,mi-ai stors o lacrima!
Din ce am citit eu, pe acest site castigi bani in doua moduri:
1. Promovand Tripleclicks.com, si produsele de pe acel site
2. Promovand SFI, si atragand noi "parteneri". Acesti noi oameni sunt de fapt subalternii tai si din orice castig al lor,primesti si tu un comision. Ceea ce incerci sa faci acum cu strykr,sa il ademenesti cu promisiuni.
Mi se pare o munca de doi bani, poate ca ai profit,dar care e satisfactia ta, aceea ca atragi pe altii sa cumpere un produs pe care poate nici nu il vor,dar ii convingi sa il cumpere? Esti un fel de agent vanzari pe internet, sa inteleg. Poate am inteles eu gresit, sau poate comentariile citite de mine au fost rau-voitoare. Poti te rog sa dai detalii despre munca ta? Pentru ca pe mine nu ma duci de nas cu " vrei sa nu fii sclavul unei companii, sa fii propriul tau sef" sau alte abureli din astea. Concret, ce faci tu pentru banii aia, si pentru ca strykr e interesat de profit, cat anume castigi, in cate ore de munca pe zi?

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

laughing)...oricum nu ma atrag afacerile online!

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

happy stiu, am vazut, ai spus-o mai sus, dar e chiar uimitor ce poveste lacrimogena a bagat si nici un fapt concret de parca s-a intalnit hotul cu prostul. Cand cumparam - videam telefoane foloseam aceeasi strategie. laughing

| valentingb a răspuns:

Dragut! Cati altii sunt "protejatii" tai? Ca sa imi fac o idee cam cat face un incepator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa scrii o carte cu ce mi-ai scris aicilaughing)...tre sa recunosc ca asa eram si eu cu colegul de banca din liceu...doar ca noi nu am gasit nici o solutie! dar pe mine nu ma intereseaza o afacere online!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfoai...nu credeti ca exagerati deja cu tampeniile astea?

| stroedaniel13 a răspuns:

Pe internet!

http://www.afaceri-profitabile.com este un site care te invata cateva lucruri despre acest subiect!

| stroedaniel13 a răspuns:

Pentru mine sa ai prorpiul website reprezinta cea mai profitabila afacere: http://www.afaceri-online.org/......nline.html

| costan a răspuns:

Aici vei gasi cateva metode de afaceri profitabile, totul este cat de serios te implici: http://bani-net-azi.ro

| TuguiMihai1 a răspuns:

O afacere online
Detalii pe linkul de mai jos

http://totuldespreweb.com/bani-pe-internet/cum-faci-bani-pe-internet/

| Adib123 a răspuns:

O lista cu cele mai bune afaceri gasesti aici http://3afaceri.blogspot.ro/

| silviu98adi a răspuns:

Sa fii somerhappy

| anonim_4396 explică (pentru silviu98adi):

Sau sa fi cretin?

| florykbals a răspuns:

O firma de taxi