| imihaistoian a întrebat:

Care este cel mai bun generator de curent la o cabana? Si cel care consuma cel mai putin

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Unul pe motorina[honda are o gama mare de generatoare, foarte bune si economice]

| traveler a răspuns:

Depinde de ce vrei sa alimentezi tu, daca ai ceva consumatori de putere mica si consumul de combustibil va fi mic in ideia ca ai un generator pe benzina etc. Poti folosi si de la masina 12 volti cu un inverter de putere medie sa produci 220 volti, tot acolo iesi cu consumul., totul este ce alimenteaza si timpul de functionare.

| Apo a răspuns:

Depinde. o moara. pe o apa...