| Cristian190x a întrebat:

Care este cel mai ieftin pret pentru o chirie garsoniera in Bucuresti si la cat se ajunge cu toate taxele (pretul final pe luna)?

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Nu trebuie să iei în considerare cel mai ieftin preț în București, ci din zona în care dorești să locuiești. Ca să afli asta, poți căuta simplu pe olx, lajumate, homezz și alte site-uri de acest gen. Iar când găsești ce ți se potrivește, poți întreba proprietarul cât ajunge întreținerea acolo, căci și aceasta diferă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil vreo 200 euro.

| alina2k18 a răspuns:

Garsonerie minim 650 lei conform olx. Intretinere, lumina, net, cablu -> 120-150 leuti si iarna mai adaugi inca aprox 100lei pentru caldura.

| Speranta12 a răspuns:

Daca n-ai minimul minimorum de 1000 lei pe luna legat de întreținere, lasa-te.

| sweetys a răspuns:

Minim 800 lei. Dar depinde de: zona, utilitati, confort, cat de mare este garsoniera, din ce an este etc.

| Feitan a răspuns:

Depinde de zona, cu cat e mai la margine cu atat e mai ieftina. Dar daca totusi vrei o zona linistatita, cat de cat mai aproape de centru (repet. cat de cat) cat mai decenta (locuibila) si cu preturi in jurul a 200 de euro recomand Drumul Taberei.