| anonim_4396 a întrebat:

Care este competiția dintre nevoi si resurse?
Vreau să văd câteva argumente pro si contra. NU ESTE PENTRU SCOALA, CI DOAR DIN CURIOZITATE! Multumesc anticipat! ofer fundă.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur nu voiai sa zici o "comparatie"?

In orice caz, poti sa arunci o privire oriunde pe internet despre asta happy
https://administrare.info/economie/10800-nevoi-umane-si-resurse

| laSoledad a răspuns:

Nu exista competitie intre nevoi si resurse, e ilogic ce spui. Una este nevoia si alta e resursa. Nevoile oamenilor sunt nelimitate, pe cand resursele pe care le avem sunt limitate. Atat. Suna a tema la economie.

| Catrice a răspuns (pentru laSoledad):

Taci mă că nu e tema, nu vezi că a zis laughing toți ăștia care zic că nu is teme spun adevărul.

| laSoledad a răspuns (pentru Catrice):

Dar si eu tot adevarul l-am spus sad

| TheMaker a răspuns:

Ceea ce spui este o aberație. Nevoia nu poate fi in competiție cu resursa.